پنجشنبه, ۴ مرداد ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-07-25
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 21972 |
ارسال توسط :
92 بازدید
ارسال به دوستان
پ

 سید حسن نصرالله به مناسبت سالگرد شهادت فرماندهان شهید، عباس موسوی، راغب حرب و حاج عماد مغنیه (حاج رضوان) سخنرانی کرد. وی در سایه مذاکرات قاهره پیرامون تبادل اسرا و تهدیدات دشمن صهیونیستی مبنی بر آغاز حمله زمینی به رفح،  درباره آخرین تحولات میدانی و سیاسی غزه، شرایط انسانی این منطقه، ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی […]

 سید حسن نصرالله به مناسبت سالگرد شهادت فرماندهان شهید، عباس موسوی، راغب حرب و حاج عماد مغنیه (حاج رضوان) سخنرانی کرد.

وی در سایه مذاکرات قاهره پیرامون تبادل اسرا و تهدیدات دشمن صهیونیستی مبنی بر آغاز حمله زمینی به رفح،  درباره آخرین تحولات میدانی و سیاسی غزه، شرایط انسانی این منطقه، ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی و چشم‌انداز مرحله بعدی به تفصیل بحث کرد.

سید حسن نصرالله همچنین به تهدیدات مقامات صهیونیست مبنی بر گسترش جنگ علیه لبنان پاسخ داد و معادلات مربوط به هدف قرار دادن غیرنظامیان برای بازدارندگی دشمن صهیونیستی را یادآوری کرد.

فداکاری‌های جنبش‌های مقاومت ناشی از آگاهی، بصیرت و شناخت اهداف است

سید حسن نصرالله در این سخنرانی تاکید کرد فداکاری‌های جنبش‌های مقاومت ناشی از یک حالت عاطفی یا یک واکنش موقت نیست، بلکه ناشی از آگاهی، بصیرت و شناخت اهداف است.

وی در ادامه با اشاره به تجاوزات رژیم صهیونیستی در النبطیه و الصوانه تصریح کرد: تجاوزاتی که در این دو منطقه رخ داد، تحولی است که باید در رویارویی جاری متوقف شود، زیرا غیرنظامیان را هدف قرار داده است. رژیم صهیونیستی در النبطیه عامدانه  غیرنظامیان را هدف قرار داد؛ چرا که امکان اجتناب از این اقدام را داشت.

در دل یک نبرد حقیقی هستیم

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: ما در دل یک نبرد حقیقی هستیم که جبهه‌ای شامل بر ۱۰۰ کیلومتر را در بر می‌گیرد. وقتی موضوع مربوط به غیرنظامیان باشد، این امر از حساسیت بالایی نزد ما برخوردار است. هدف قرار دادن غیرنظامیان را تحمل نمی‌کنیم و رژیم صهیونیستی با اینکار پا را فراتر از حد گذاشت.

هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی شامگاه چهارشنبه مناطق جنوبی لبنان شامل روستاهای «عدشیت»، «الشهابیه»، «الصوانه»، ارتفاعات «الجبور» و منطقه اقلیم «التفاح» و نیز «النبطیه» در جنوب لبنان را بمباران کردند که بر اثر آن ۱۱ تن در النبطیه به شهادت رسید.

حزب‌الله لبنان هم در پاسخ به این حملات جنایتکارانه ارتش صهیونیستی به النبطیه و الصوانه در لبنان و نیز در حمایت از مردم و مقاومت غزه، ده‌ها راکت کاتیوشا به سمت کریات شمونا شلیک کرد.

سید حسن نصرالله در ادامه تاکید کرد هدف دشمن از کشتار غیرنظامیان این است که مقاومت را برای توقف حملات تحت فشار قرار دهد، زیر تمام فشارها از  هفت اکتبر به این سو برای متوقف کردن جبهه جنوب بوده است و پاسخ به این قتل‌عام باید تداوم حملات و تشدید آن در جبهه جنوب باشد.

وی با بیان اینکه حمله روز گذشته به شهرک‌های صهیونیستی «کریات شمونه» با راکت‌های کاتیوشا و فلق پاسخی اولیه به جنایت اسرائیل بود، تاکید کرد: دشمن بهای خون زنان و کودکان ما در النبطیه و الصوانه را پرداخت خواهد کرد. پاسخ ریختن خون غیرنظامیان لبنانی، خون خواهد بود و نه هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: مقاومت در لبنان دارای قابلیت‌های موشکی عظیم و دقیقی است که از کریات شمونه تا ایلات را در بر می‌گیرد.

تسلیم یعنی ذلت، بردگی و تحقیر بزرگان، آبرو و پول ما

 نصرالله در ادامه سخنرانی خود تصریح کرد: هزینه تسلیم، زیاد، خطرناک، گزاف و بسیار حیاتی است. تسلیم یعنی ذلت، بردگی و تحقیر بزرگان، آبرو و پول ما. آیا این ذلت، خواری و ضعف نیست که کشورهایی که دو میلیارد مسلمان را اداره می‌کنند، نمی‌توانند برای مردم غزه دارو و غذا بیاورند؟

وی در ادامه به یاوه‌گویی‌های رژیم صهیونیستی درباره حمله هفتم اکتبر مقاومت فلسطین پرداخت و گفت رژیم صهیونیستی نتوانست حتی یک مدرک از دروغ‌هایی را که از هفت اکتبر تبلیغ می‌کرد به دنیا ارائه کند. اگر تحقیقاتی در مورد ۷ اکتبر آغاز شود، مبنای اخلاقی و قانونی که نتانیاهو و بایدن با اصرار بر از «بین بردن» حماس مدعی آن هستند، فرو می‌ریزد.

 مقاومت در لبنان دارای قابلیت‌های موشکی عظیم و دقیقی است که از کریات شمونه تا ایلات را در بر می‌گیرد

آمریکا مسئول خون‌های ریخته شده در منطقه است

دبیرکل حزب الله لبنان خاطر نشان کرد: بزرگترین پدیده ریاکاری که جهان امروز شاهد آن است، موضع دولت آمریکا در قبال آن چیزی است که در غزه رخ می‌دهد. اگر آمریکا، اکنون تسلیح و حمایت از اسرائیل را متوقف کند، چه نتانیاهو بخواهد چه نخواهد، تجاوز فورا متوقف خواهد شد.

مقامات صهیونیستی صرفا مجری سیاست آمریکا هستند

وی تصریح کرد آمریکا حتی بیش از رژیم صهیونیستی بر مقوله نابودی کامل حماس پافشاری دارد. مسئولیت هر قطره خونی که در منطقه ریخته می‌شود بر عهده آمریکاست و مقامات صهیونیستی صرفا مجری سیاست آمریکا هستند.

هدف رژیم صهیونیستی آواره کردن مردم فلسطین است

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد عملیات نظامی «طوفان الاقصی» نشان داد هدف رژیم صهیونیستی، آواره کردن مردم فلسطین و تشکیل کشور کاملا یهودی است.

وی افزود: هدف رژیم صهیونیستی آواره کردن مردم کرانه باختری به اردن، مردم غزه به مصر، و مردم اراضی اشغالی ۱۹۴۸ به لبنان است اما مسئولیت حکم می‌کند که از این آوارگی فلسطینیان ممانعت شود و این مستلزم یک رویارویی بزرگ است.

مقاومت در لبنان و فلسطین موازنه بازدارندگی رژیم صهیونیستی و وجهه آن را در هم شکست

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد این آمریکاست که ارتش لبنان را از داشتن تسلیحات و موشک‌هایی که تعادل بازدارندگی را برای محافظت از لبنان فراهم کند، باز می‌دارد.

وی تصریح کرد مقاومت در لبنان و فلسطین موازنه بازدارندگی رژیم صهیونیستی را شکست، وجهه آن را در هم شکست و توازن بازدارندگی را ایجاد کرد.

زبان از توصیف مقاومت افسانه‌ای غزه عاجز است

سید حسن نصرالله درباره رشادت‌های مقاومت غزه و استواری مردم گفت: ما هر چه بگوییم یا توضیح دهیم، زبان ما از توصیف مقاومت افسانه‌ای غزه و استواری افسانه‌ای مردم غزه عاجز خواهد بود.

مقصود از شکست دشمن در این نبرد، ناکامی او در رسیدن به اهدافش است

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها انتظار نداشتند مقاومت در لبنان اراده و جرات داشته باشد که جبهه حمایت از غزه را بگشاید، تاکید کرد هدف محور مقاومت اعم از دولت‌ها، کشورها، جنبش‌ها و رزمندگان مقاومت همواره این بوده است که در این نبرد باید دشمن را شکست داد. مقصود از شکست دشمن در این نبرد، ناکامی او در رسیدن به اهدافش است.

اولویت مقاومت، تحمیل بیشترین تلفات به دشمن است

سید حسن نصرالله در پایان سخنرانی خود تاکید کرد مقاومت دشمن را در یک بحران وجودی قرار داد که با عملیات نظامی «طوفان الاقصی» به اوج خود رسید. هدف محور مقاومت این است که در این نبرد بیشترین تلفات را به دشمن وارد کند تا دشمن را وادار به شکست و عقب‌نشینی کند.

وی تاکید کرد جنبش حماس و مقاومت فلسطین نماینده جبهه‌های محور مقاومت هستند و همه پشتیبانی نظامی و لجستیکی برای آنها است.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین با اشاره به هدف اصلی محور مقاومت لبنان تصریح کرد سلاح مقاومت برای تغییر نظام سیاسی، قانون اساسی، نظام حکومتی و اعمال سهمیه‌بندیهای طائفه‌ای جدید در لبنان نیست؛ سلاح مقاومت برای حفاظت از لبنان است.

هرگونه مذاکره‌ای بر اساس «از خاک لبنانی ما خارج شوید» خواهد بود

وی تاکید کرد: مرزهای زمینی ترسیم شده و هرگونه مذاکره‌ای بر اساس «از خاک لبنانی ما خارج شوید» خواهد بود.

منبع : خبرفوری

منبع خبر ( ) است و سایت خبری و خبرخوان نیوز فوری در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 21972 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  0989120208592  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبری و خبرخوان نیوز فوری مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت خبری و خبرخوان نیوز فوری در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • ارسال دیدگاه برای این مطلب مقدور نمی باشد!