پنجشنبه, ۴ مرداد ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-07-25
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 21165 |
ارسال توسط :
147 بازدید
ارسال به دوستان
پ

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (سه شنبه) به مناسبت «یوم الجریح» (روز جانباز) سخنرانی کرد. سیدحسن نصرالله در آغاز سخنرانی خود ایام ماه شعبان را تبریک گفت و از جانبازان حزب‌الله تجلیل کرد. سپاه پاسداران از همان ابتدا، پشتیبان واقعی مقاومت بوده است وی با تبریک روز پاسدار به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی […]

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (سه شنبه) به مناسبت «یوم الجریح» (روز جانباز) سخنرانی کرد.

سیدحسن نصرالله در آغاز سخنرانی خود ایام ماه شعبان را تبریک گفت و از جانبازان حزب‌الله تجلیل کرد.

سپاه پاسداران از همان ابتدا، پشتیبان واقعی مقاومت بوده است

وی با تبریک روز پاسدار به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تأکید کرد: سپاه پاسداران از همان ابتدا، پشتیبان واقعی و حامی قوی همه گروه های مقاومت بوده است.

دبیر کل حزب‌الله تصریح کرد: قدرت امروز محور مقاومت، به برکت این انقلاب اسلامی است که در ایام سالگرد آن به سر می بریم.

نصرالله افزود: خون پاک شهدا و جانباران، باعث تحقق دستاوردهای فراوانی برای ملت و کشور ماست و مسئولیت ما حفظ این دستاوردهاست.

حمایت از مقاومت در غزه، یک مسوولیت میهنی است

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: مقاومت غزه در ۱۳۰ روز گذشته، پایداری اسطوره ای و قهرمانی هایی را به تصویر کشیدند که به سطح معجزه و صبر بی سابقه در تاریخ می رسد.

وی اضافه کرد: در ۱۳۰ روز پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی، رژیم صهیونیستی در تحقق اهداف خود شکست خورد و از همان ابتدای عملیات مقاومت در غزه، کشورهای محور مقاومت و بسیاری از ملت های جهان به حمایت از آن پرداختند.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: آنچه ما در جبهه لبنان، در زمینه حمایت از مقاومت در غزه انجام می دهیم، یک مسوولیت میهنی است.

نصرالله همچنین گفت: مواضع ما در جبهه لبنان با اصول انسانی، ارزش های اخلاقی و مسوولیت های شرعی و دینی ما تناسب دارد.

رژیم صهیونیستی قوی، خطری برای منطقه است

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی قوی، خطری برای منطقه است، تاکید کرد: اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی، سرآغاز بحران ها در منطقه است و تاریخ لبنان بر این موضوع شهادت می دهد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: در صورت پاسخ دادن به رژیم صهیونیستی مانند آنچه از سال ۲۰۰۶ به بعد با آن رژیم انجام شد، می توان خطرات آن برای لبنان، کشورها و ملت های منطقه را کنترل کرد.

وی درباره تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه گفت: مصلحت کشورهای منطقه پیش از مصلحت فلسطینی ها در خروج اسرائیل با شکست از جنگ غزه است.

نصرالله همچنین اظهار داشت: آغاز ورود لبنان به رویارویی با اشغالگران، در درجه اول به منزله یک مصلحت ملی برای جلوگیری از پیروزی اسرائیل است.

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: برخی گمان می کنند که مبارزه مقاومت در جبهه لبنان، هیچ فایده ای ندارد که این امر، مصیبت بار است.

هدف هیات های غربی در لبنان، ارعاب و بازگردان اسرای صهیونیست بود 

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین گفت: هدف از دیدار هیات های غربی از لبنان، حمایت از رژیم صهیونیستی و بازگرداندن شهرک نشینان صهیونیست به شمال فلسطین اشغالی است.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: این هیات ها، در پیشنهادهایشان هیچ اشاره ای به تجاوز به غزه نکرده اند بلکه تلاش می کنند از مواضع رژیم صهیونیستی برای ارعاب ما بهره بگیرند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: جبهه جنوب لبنان، جبهه فشار و مشارکت در شکست دادن رژیم صهیونیستی و تضعیف رژیم تا وادار کردن آن به توقف تجاوز به غزه است.

سید حسن نصرالله خطاب به غربی ها گفت: هر اندازه که خواستید علیه ما ارعاب و فشار تحمیل کنید زیرا این امر، هیچ تاثیری بر اراده ما ندارد و جنگ علیه ما نیز نمی تواند عملیات مقاومت را متوقف کند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در شرایط بحرانی به سر می برد و در شرایطی نیست که بتواند شروط خود را بر ما تحمیل کند.

توصیف وضعیت لبنان از زبان نصرالله و مطالبه وی از دولت

 نصرالله همچنین گفت: از دولت لبنان می خواهم به جای اجرای قطعنامه ۱۷۰۱، شرط های بیشتری را در این زمینه مطرح کند.

وی تصریح کرد: کشور ما در موضع قدرت است، ابتکار عمل را در اختیار دارد و می تواند شروط خودش را تحمیل کند.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: در لبنان جو گسترده ای از ارعاب وجود دارد که برخی از سیاستمداران و شخصیت ها در آن مشارکت دارند. این افراد و جریانات تلاش می کنند جوی از ارعاب علیه مردم جنوب کشور ایجاد و آنها را به آغاز جنگ متهم کنند. این در حالی است که چنین دیدگاهی در پایین ترین سطح قرار دارد.

تجاوز به غزه متوقف شود، شلیک موشک از جنوب لبنان نیز متوقف می شود

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه همه تحولات منطقه را زیر نظر دارد، تصریح کرد: همه احتمالات، وارد است. ما در جنوب لبنان، اوضاع غزه را رصد می کنیم.

او تاکید کرد: زمانی که تجاوز به غزه متوقف شود، شلیک موشک از جنوب لبنان نیز متوقف خواهد شد.

نصرالله در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی گفت: وزیر جنگ این رژیم ادعا کرده بود که به عملیاتشان در جنوب لبنان ادامه خواهد داد. ما از این امر استقبال می کنیم و ما نیز به عملیاتمان در جنوب ادامه می دهیم.

نصرالله خاطرنشان کرد: زمانی که تجاوز دشمن صهیونیستی به غزه متوقف شود ما نیز عملیاتمان را متوقف خواهیم کرد اما در صورتی که این رژیم عملیاتش را از سر بگیرد، ما نیز عملیاتمان را بر اساس قواعد و معادلات از سر خواهیم گرفت و پاسخ های ما متناسب و همواره مؤثر خواهد بود.

وی تصریح کرد: در صورتی که رژیم صهیونیستی تهدیداتش علیه جنوب لبنان را عملی کند، باید بداند که یکصد هزار شهرک نشین آواره از شمال سرزمین های اشغالی فلسطین هرگز به این مناطق بازنخواهند گشت.

سید حسن نصرالله افزود: هر کس ما را به گسترش جنگ تهدید می کند، بداند که ما نیز دامنه جنگ را گسترده خواهیم کرد. هر کس تصور می کند با گسترش عملیات میدانی و بهره برداری از ابزارهای قدرت، می تواند باعث ارعاب مقاومت حتی برای یک لحظه شود، در اشتباه و خطای بزرگی به سر می برد.

جابجایی رودخانه «لیتانی» راحت‌تر از عقب راندن حزب‌الله است

نصرالله اظهار داشت: این اسرائیل نیست که توان شرط گذاشتن دارد بلکه این مقاومت است که شروط را وضع می‌کند. لبنان در شرایط بدی قرار ندارد و اسرائیل نمی‌تواند برای ما شرط بگذارد که چند کیلومتر از مرز عقب بنشینیم

وی اضافه کرد: من به دوستان لبنانی می‌گویم که در مذاکرات باید خواسته‌هایی به قطعنامه ۱۷۰۱ افزوده شود.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: یکی از صهیونیست‌ها گفته بود  که حزب‌الله را باید به آن‌سوی رود لیتانی عقب برانیم که البته جواب گرفته بود ما اگر رودخانه را به خط مرزی منتقل کنیم راحت تر است تا اینکه حزب‌الله را عقب برانیم!

در صورت حمله اسرائیل، ۲ میلیون صهیونیست را آواره می کنیم

سید حسن نصرالله در پاسخ به تهدیدهای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هشدار داد: در صورت متوقف شدن جنگ غزه عملیات ما هم متوقف می‌شود اما اگر می‌خواهید به جنگ ادامه دهید اهلا وسهلا!

وی گفت: اگر دشمن تهدیدهایش را علیه ما اجرا کند به جای ۲۰۰ هزار شهرک نشین، ۲ میلیون صهیونیست آواره خواهند شد. اگر دشمن دایره درگیری را توسعه دهد، حزب الله هم متقابلا به عملیات خود گسترش خواهد داد. کسی که می‌پندارد مقاومت ترس به دل خود راه می‌دهد، سخت در اشتباه است.

منبع : خبرفوری

منبع خبر ( ) است و سایت خبری و خبرخوان نیوز فوری در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 21165 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  0989120208592  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبری و خبرخوان نیوز فوری مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت خبری و خبرخوان نیوز فوری در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • ارسال دیدگاه برای این مطلب مقدور نمی باشد!