پنجشنبه, ۴ مرداد ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-07-25
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 19838 |
ارسال توسط :
65 بازدید
ارسال به دوستان
پ

رقابت ارزش‌های آمریکایی با ارزش‌های مارکسیستی وی در ادامه افزود: این دو ابر قدرت بر سر تاثیرگذاری بیشتر جهان، با هم دیگر رقابت می‌کردند. آمریکای‌ها می‌گفتند با قدرت گرفتن، ارزش‌های آمریکایی را جهانی می‌کنیم، شوروی هم می‌گفت با گسترش کشورهای بلوک شرق، جهان را مارکسیستی می‌کنیم. دراین شرایطی که از شکل‌گیری آمریکا ۲۱۳ سال می‌گذشت، […]

رقابت ارزش‌های آمریکایی با ارزش‌های مارکسیستی

وی در ادامه افزود: این دو ابر قدرت بر سر تاثیرگذاری بیشتر جهان، با هم دیگر رقابت می‌کردند. آمریکای‌ها می‌گفتند با قدرت گرفتن، ارزش‌های آمریکایی را جهانی می‌کنیم، شوروی هم می‌گفت با گسترش کشورهای بلوک شرق، جهان را مارکسیستی می‌کنیم. دراین شرایطی که از شکل‌گیری آمریکا ۲۱۳ سال می‌گذشت، آمریکا هم سیزده مستعمره در قاره آمریکا بود. همه اینها مستعمره بریتانیا بودند. با هم دیگر جمع شدند و یک بیانیه به نام «بیانیه ارزش‌های آمریکایی» ‌ صادر کردند.

وی گفت: گفتند ما با انحصار قدرت و پرستیژ و ثروت، کاری می کنیم یک زمانی برسد که دنیا با ارزش‌های آمریکایی اداره بشود. در مقابل یک بلوک شرقی بود که کشورهای متعددی بودند و محوریت آن شوروی بود. بعد از جنگ جهانی اول، امپرطوری روسیه در آن یک انقلابی شد به نام انقلاب اکتبر ۱۹۱۷، اینها آمدند و قدرت گرفتند. زمان پیروزی انقلاب ما، ۵۷ ساله شدند. این دو با هم رقابت می‌کردند که آیا ارزش‌های مارکسیستی توسعه پیدا کند یا ارزش‌های آمریکایی. ۱۹۴۸ هم انگلیس و آمریکا برای اینکه بعد از فروپاشی امپرطوری عثمانی، اسلام را کنترل کنند، در این منطقه یک به نام اسرائیل ایجاد کردند. جمعیتی را برای مقابله با ارزش های اسلامی، از همه دنیا آوردند و اسرائیل را تاسیس کردند. آن زمان اسرائیل سی و یک ساله بود.

ارسال سلاح به ازای فروش نفت ایران

طائب اظهار داشت: با همه این شرایطی که ابرقدرت‌ها باهم رقابت می‌کردند، آمریکا در استراتژی نیکسون(رئیس جمهور آمریکا) منطقه را کنترل می‌کرد، که در آن ایران ژاندارم منطقه بود، عربستان هم پشتیبانی می‌کرد. ایران سی‌وچهار میلیون نفر جمعیت داشت، روزانه شش میلیون بشکه نفت را از چاه‌های جوان ایران، استخراج می‌کردند و آن را آمریکایی‌ها می‌بردند و به جایش سلاح می فرستادند که ایران در مقابل شوروی مقاومت بکند و شوروی به آب‌های آزاد دسترسی پیدا نکند.

وی گفت: از سویی آمریکا نفت ایران را به اسرائیل می‌فرستاد تا از این رژیم پشتیبانی بکند. این وظیفه‌ای بود که برای ایران ترسیم کرده‌ بودند، چاه‌های نفت هم جوان بودند. نفت را استخراج می‌کردند و خرج سلاح‌های آمریکایی در ایران و کمک به اسرائیل و دیگران می‌شد. از سویی ملت را به سمت رنج می‌بردند و از سوی دیگر یک کشور وابسته نیز به وجود آورده بودند. انقلاب اسلامی در این شرایط در مقابل حکومت ظالم پهلوی ایستاد و با دست خالی مردم انقلاب کردند. آمریکایی‌ها هم فرارکردند؛ زیرا زمانی که انقلاب پیروز شد، خیلی از مشاغل اصلی در ایران توسط تکنسین‌های غربی اداره می‌شد.

اتحاد شوروی و آمریکا در ممانعت از پیروزی انقلاب اسلامی

طائب افزود: انقلاب اسلامی هم در مقابل ارزش‌های آمریکایی و ارزش‌های مارکسیستی ایستاد و ارزش‌های اسلامی بلندگوی و سکوی جهانی یشد. این مسئله باعث شد تا شوروی و هم آمریکا علی رغم این که با هم در جنگ سرد بودند، علیه انقلاب اسلامی متحد شدندو. اینها تجزیه‌طلبی و کودتا را دنبال کردند، جنگ را بر ما تحمیل کردند؛ کشوری که اگر درآمدش را نگه می‌داشت، با نیروی انقلابی و و مردمی بر اساس تعالیم اسلامی، به سوی حیات طیبه و رفاه می‌رفت به ناگهان درگیر جنگی هشت ساله شد.

وی گفت: در دهه اول انقلاب در تولید سلاح، فقط ژ۳ و فشنگ آن را تولید می‌کردیم اما این مردم ایستادند و امروز شما می‌بینید ما در تولید قدرت دفاعی و بازدارندگی در اوج هستیم و کسی جرئت تهدید ندارد، دهه اول را پشت سر گذاشته و وارد دهه دوم شدیم. سیزده سال از انقلاب ما گذشت، وارد دهه دوم شدیم و امام «رضوان علیه» پیام فرستاد و فروپاشی شوروی را پیش‌بینی کرد. سیزده سال پس از انقلاب، شوروی با فروپاشی روبه رو شد. آمریکایی‌ها نیز گفتند ما در جنگ سرد مقابل شوروی پیروز شدیم و خودمان را آماده می‌کنیم تا قرن بیست‌ویکم را به قرن آمریکایی تبدیل کنیم.

گفتند به ایران فرصت قدرت‌گیری را نمی‌دهیم

مشاور فرمانده سپاه گفت: برآورد آمریکا نسبت به ما آن بود که ایران تازه از جنگ درآمده و فعلا درگیر خودش است و کاری نمی‌تواند بکند. دهه دوم یک مقدار عبور کرد و پنج سال گذشت و آمریکایی‌ها بیانیه دادند؛ گفتند ایران در حال قدرت گرفتن است و اگر پنج سال به او فرصت بدهیم، با تشکیل ملل اسلامی، جایگزین اتحاد جماهیر شوروی می‌شود، این مسئله در سند امنیت ملی آمریکا قید شده است. دهه دوم را پشت سر گذاشتیم، وارد دهه سوم شدیم. دهه سوم آمریکایی‌ها گفتند ایران به تهدید منطقه‌ای آمریکا تبدیل شده است. استراتژی امنیت ملیشان را عوض کردند و گفتند آمریکا اگر بخواهد کدخدای جهان باشد، باید خاورمیانه را کنترل کند.

طائب ادامه داد: آمریکایی‌ها گفتند که اگر خاورمیانه را کنترل نکند، ایران را نیز نمی‌تواند کنترل کند، بنابراین محاصره اقتصادی را در دهه سوم شروع کردند و کشورهای منطقه را تحریک کردند و از جمله ادعای جزایر را مطرح کردند. آمریکایی‌ها گفتند با پشتیبانی، درگیری درست می‌کنیم و این درگیری در منطقه وضوح پیدا می‌کند و حضور خودمان را جدی‌تر می‌کنیم در این برحه آمریکایی‌ها در منطقه ناامنی را را شروع کردند و این ناامنی را با اغتشاشات شروع کرده و در سال ۷۸ اغتشاشات داخلی را راه انداختند تا نگذارند ایران قدرت بگیرد.

طائب افزود: این شرایط گذشت تاانقلاب رسید به دهه چهارم وآمریکایی‌ها به این جمع‌بندی رسیدند که آنقدر ایران را محصور و محدود کردیم تا ایران پای میز مذاکره آمده و کنترلش ‌کنیم قراردادی مثل برجام را نوشتند که در موضوع هسته‌ای، ایران را محدود می‌کنیم. ایران هم بعد از مرحله شکل‌گیری، بروز و تثبیت مراحل قدرت‌گیری را شکل طی می‌کند و از نظر علمی در علم شیمی، علم پزشکی، علم مکانیک، فیزیک رشد می‌کند و باید محصور شود. آمریکا در تلاش بود با با برجام یک ایران را محصور کرده و سپس با برجام دو، قدرت نظامی و منطقه‌ای تهران را محدود و ایران را دوباره ضعیف می‌کند.

وی گفت: ترامپ که بر سر کار آمد، موضوع ایران درون آمریکا موجب اختلاف و درگیری شد. ترامپ معتقد بود اشتباه کردید با ایران توافق کردید! ۱۸ اردیبهشت ۹۷ ترامپ برجام را پاره کرد. در دهه چهارم از انقلاب اسلامی، ما را محصور کردند و سردار سلیمانی را از مقاومت اسلامی گرفتند. برآوردشان این بود که ما کار را تمام می‌کنیم، اما امروز امریکایی‌ها پس از طوفان الاقصی در منطقه گیر افتاده‌اند.

آینده به چه سمتی خواهد رفت؟

طائب ادامه داد: دغدغه صهیونیست‌ها آن است که آیا به هشتاد سالگی می‌رسیم یا نه، (یعنی۲۰۲۷ ) تصور سران رژیم فروپاشی است، صهیونیست‌ها معتقدند اگر بخواهیم از فروپاشی‌ها عبور کنیم، سه تهدید پیش‌رو داریم. اولین تهدید ایران است و دومین تهدید پیرامون است؛ یعنی در واقع گروه‌های مقاومت(حزب‌الله، حماس، جهاد اسلامی و سایر گروه‌های اسلامی) سومین تهدید نیز اختلافات عمیق داخلی است، امروز معتقدند که روندشان نزولی است. آمریکایی‌ها هم می‌گویند قرار بود در دویست و پنجاه سالگی ما کدخدای جهان بشویم و سیستم ارتباط‌ی آنقدر توسعه پیدا ‌کند که جهان تبدیل به یک دهکده شود، در این دهکده سیستم ارتباطات حرف اول را می‌زند.

وی گفت: حالا دهکده هم شکل گرفته است و دیگر مرزهای خانواده و قبیله و کشور هم کمرنگ خواهد شد، اما آمریکایی‌ها می‌گویند آن ۲۵۰ سالگی که می‌خواستیم جهان را بگیریم و کدخدای جهان بشویم، دیگر عقب افتاده و به سال ۲۰۳۰، یعنی ۶ سال دیگر موکول شده است. می‌گویند شش سال دیگر، یا ما قدرت می‌گیریم و عبور می‌کنیم یا آنکه به افول شتاب می‌گیریم و به سمت فروپاشی حرکت می‌کنیم.

سه تهدید نگران‌کننده آمریکایی‌ها

طائب گفت: آمریکا معتقد است برای اینکه از این مقطع عبور کند، سه تهدید خارجی و شش تهدید داخلی دارد. آمریکایی‌ها امروز هشتاد و پنج میلیون نفر از جمعیتشان را بیمه درمانی نکرده‌اند، بخشی از جمعیتشان با مشکل غذا روبه رو است. می‌گوید مشکل غذا، بهداشت، درمان، گرانی، آب‌و هوایی و تروریسم داریم. آمریکا سه مشکل و تهدید بین‌المللی نیز دارد که آن هم چین، روسیه و ایران است که درباره ایران می‌گوید ایران سومین چالش جهانی است.

وی گفت: حالا انقلاب اسلامی ما در حال ورود به ۴۵ سالگی است، دو ابرقدرت می‌خواستند انقلاب شکل نگیرد اما شکل گرفتیم. می‌خواستند تثبیت نشود اما تثبیت شدیم. می‌خواستند فقط یک کشور عادی باشیم اما به قدرت و تهدید منطقه‌ای تبدیل شدیم. اما الان دنیا می‌گوید ایران جز سه کشوری است که هژمون آمریکا می‌شکند، یعنی چه؟ یعنی آمریکا هنوز قدرت اول است، اما نمی‌تواند قدرتش به اقتدار تبدیل کند. امروز می‌گویند ایران تبدیل شده به یک قدرت مقاومت اسلامی و قدرت منطقه‌ای، یعنی هژمون آمریکا را خواهد شکست و خود تبدیل به یک هژمون خواهد شد.

دعوت از چهل کشور برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا

طائب با اشاره به افول آمریکا افزود: آمریکا گفت یک ائتلاف دریایی تشکیل می‌دهم، از چهل کشور دعوت کرد تا یک ائتلاف دریایی در مقابل مقاومت ایجاد کنند. گفتند می‌توانیم مقاومت را به داعش و القاعده تشبیه کنیم! مانند زمانی که می‌خواستیم وارد عراق و سوریه شویم. اما درباره فلسطین، از ۴۰ کشور دعوت کردند که یازده کشور این ائتلاف آمریکایی را امضا کردند، این ائتلاف شکل گرفت و مشاهده کرد که هیچ بازدارندگی ایجاد نکرده است، بنابراین تصمیم گرفت تا وارد فاز عملیاتی بشود. وارد عملیات که شد، از آن یازده کشور در مرحله اول ۵ کشور آمدند و فقط اسمشان در این عملیات‌ها باشد. اما دو کشور بیشتر شرکت نکردند. درفاز دوم وضعیت به گونه‌ای شد که وقتی می‌خواهد به عراق و سوریه تجاوز کند از قبل به آن‌ها خبر می‌دهد و فقط از مردم تلفات می‌گیرد!

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی وارد چهل‌وششمین سال خود می‌شود، دشمن همه فشارها را بر ما آورده اما در یک دروازه دفاعی، جسارت اینکه ابرقدرت‌ها به ما حمله نظامی کنند، دیگر وجود ندارد. همینطور اینکه این ابرقدرت‌ها آنقدر ایران را تحت فشار قرار دهند تا از نظر اقتصادی، و فشار به معیشت مردم، ایران دچار فروپاشی شود نیز محال است، لذا آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها مجبورند با فشار تنها ایران را محدود کنند. انقلاب اسلامی در مرحله امید قرار دارد و ایران به یکپارچگی رسیده و همه قوا تلاش می‌کنند دوباره مسیر پیشرفت رو به اوج برسانند، دشمن اینجا طراحی می‌کند تا دوباره به سرمایه اجتماعی در ایران ضربه بزند در این دوره مولفه‌هایی چون انتخابات در تولید قدرت معنا پیدا می‌کند.

وی گفت: ضدانقلاب می‌گوید من رای نمی‌دهم اما جامعه به ضرورت‌ها توجه دارد، تشکیک دشمن در جنگ ترکیبی در این نقطه است، در این مرحله جهاد تبیین مسیر انقلاب را روشن خواهد کرد.

منبع : خبرفوری

منبع خبر ( ) است و سایت خبری و خبرخوان نیوز فوری در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 19838 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  0989120208592  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت خبری و خبرخوان نیوز فوری مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت خبری و خبرخوان نیوز فوری در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • ارسال دیدگاه برای این مطلب مقدور نمی باشد!